Shkendija fiton ndeshjen e parë ndaj Haverfordwest County 1-0

Uncategorized

Ndeshja e parë kualifikuese e vlefshme për Ligën e Konferencës, zhvillohet në arenën “Todor Proeski” në Shkup mes ekipit tetovar Shkëndija dhe skuadra nga Uellsi, Haverfordwest County. Pas 90 minutave lojë takimi përfundoi me rezultatin 1-0. Ndeshjen në arenën “Todor Proeski” e ndoqën afro 1500 tifozë.

Në 45 minutat e para ekipi kuqezi ishte dominuese në terren të gjelbër duke krijuar edhe disa raste të cilat nuk u realizuan, por marrë nëpër gjithësi nga skuadra kuqezi pritetj më tepër.

Pjesa e dytë nisi shkëlqyeshëm për ekipin tetovar pas nga sulm mirë i organizuar Adenis Shala në minutën e 47-të shënoi për epërsi 1-0.

Pas këtij goli loja si duket u ngjall, vendasit tentuan të rrezikojnë portën e Jones i cili në dy tre raste ishte i shkëlqyeshëm duke mos lejuar që të tundet porta e tij.

Ndeshja kthyese do të zhvillohet me datën 20 korrik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *