Manchester Citty  bën historinë, mposht Interin në finale e Kampion Ligës në Stamboll (Foto)

Lajme Sport

Manchester Citty  bën historinë, mposht Interin në finale e Kampion Ligës në Stamboll

Manchester City, arrin të bëjë historinë sonte në Stamboll, duke mposhtur Interin me rezultat 1 : O.

Një ndeshje mjaft taktizuese dhe e rezervuar në 90 minutat e saj, nëpërmjet një goli të shënuar nga Rodri në minutën e 68, krijoi avantazhin që mbeti deri në fund të ndeshjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *