(VIDEO) E ftuar në programin amerikan, Dua Lipa tregon të sharën e preferuar në shqip

Këngëtarja me origjinë shqiptare e ftuar nga Seth Meyers në edicionin e fundit të “Day Drinking” në emisionin Late Night, zbuloi të sharën e saj të preferuar në shqip. “Ta q**** nonën”, thotë Dua Lipa në shqip, ndërsa ia përkthen moderatorit “I’ll f*** your mom”. Mes të qeshurash, Seth përsërit disa herë shprehjen, duke u […]

Continue Reading

Shkoi në Japoni, detaji në veshjen e Dua Lipës irriton fansat e saj

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa ndodhet në Japoni për të promovuar këngën e saj më të fundit dhe për t’u takuar me fansat e saj. Gjatë një shëtitje, ajo takohet me një fotograf japonez i cili i ka kërkuar t’i bëjë disa foto dhe ndërkohë që kanë shkëmbyer disa biseda bashkë. Ajo që ra […]

Continue Reading

Rita Ora, dokumentar për Kosovën! Kushtuar kulturës së të rinjve në vendin e saj të lindjes

Rita Ora suksesin e jashtëzakonshëm në muzikë e modë, kërkon ta përsërisë edhe në dokumentar bërje. Tabloidi The Sun shkruan se diva muzikës pop Rita Ora ka nisur punën në realizimin e një dokumentari për kulturën e të rinjve në vendin e saj të lindjes Kosovë. “Jam në mes të xhirimeve të dokumentarit për kulturën […]

Continue Reading

Luiz Ejlli performon kolonën zanore të filmit “Në kuadër të dashurisë” në skenën e “Dancing With The Stars”

Luiz Ejlli ka performuar ekskluizivisht në skenën e “Dancing With The Stars” kolonën zanore të filmit “Në kuadër të dashurisë”, këngën “Pa ty”. Mes emocionesh të shumta, një pjesë e aktorëve të kastit të filmit u ngjitën në skenën e spektaklit. Kjo performancë u plotësua mjaft mirë nga një kërcim surprizë e fitueses së edicionit […]

Continue Reading

Taylor Swift paguan të gjitha tavolinat e lokalit për takimin me të dashurin

Këngëtarja ka paguar faturën e klientëve të restorantit në mënyrë që takimi të ishte më privat Taylor Swift është kujdesur deri në detaje që takimi i saj me të dashurin e ri, Travis Kelce të shkonte në mënyrë perfekte dhe larg syve kureshtarë. Këngëtarja e ka zgjedhur që të paguajë faturën e të gjithë klientëve […]

Continue Reading

MTV Video Music Awards 2023/ Taylor Swift nuk ndalet, rrëmben nëntë çmime, mes tyre edhe “Artisti i vitit”

Ceremonia e çmimeve MTV Video Music Aëards 2023 u prezantua të martën, ndërsa Taylor Swift triumfoi me katër çmime. Taylor Swift ishte e nominuar në 11 kategori, duke përfshirë artistin e vitit, videon e vitit dhe këngën e vitit për këngën e saj hit të vitit 2022 “Anti-Hero”. Ajo fitoi nëntë çmime nga kategoritë në […]

Continue Reading

Foto/ Të gjithë vëmendjen në MTV VMA 2023 e merr Selena Gomez dhe ka një arsye pse

Për mirë apo për keq, të gjithë sytë ishin drejtuar nga Selena Gomez të martën në mbrëmje në MTV Video Music Awards. Këngëtarja dhe aktorja shkëlqeu në tapetin rozë e veshur me një fustan të kuq me lule Oscar de la Renta dhe aksesorë të ngjashëm. Ajo brohoriti për shoqen e saj Taylor Swift ndërsa […]

Continue Reading

Britanikët së shpejti do të mund të fluturojnë me mjetin ajror më të madh në botë (fotot)

Për britanikët që dëshirojnë të shkojnë në Spanjë për pushimet e tyre, mediat thonë se së shpejti ata mund ta bëjnë këtë duke fluturuar me mjetin ajror më të madh në botë, zepelinën me ajër, e njohur ndryshe si ‘Flying Bum’ (Prapanica fluturuese), që përgatitet të nisë shërbimin në 2026. Mjeti i tipit ‘Airlander 10’ […]

Continue Reading

Del në ankand pasuria e Freddie Mercury

1.2 milionë $ për autografin e “Bohemian Rapsody” Shtëpia londineze e ankandeve ‘Sotheby’ pritet të nxjerrë javën e ardhshme në ankand, mbi 1500 objekte që i përkisnin legjendës së muzikës Freddie Mercury. Bëhet fjalë për një prej ankandeve më të mëdhenj të kësaj shtëpie, me objekte unike që arrijnë vlera prej miliona paundësh. “1500 objekte […]

Continue Reading

VIDEO/16-vjeçarja shqiptare mahnit Rita Orën në “The voice Australia”, këngëtarja e përshëndet në shqip

Shqiptarja nga Kosova, Sihana Haxhnikaj me performancën e saj në audicionet e “The voice Australia” arriti të merrte vëmendjen e këngëtares me famë botërore, Rita Ora. Përveç se u bë pjesë e grupit të Ritës, Sihana i kujtoi këngëtares edhe një herë për origjinën e cila foli plot pasion në shqip duke përshëndetur artisten e […]

Continue Reading