Dy pensionistë prenotojnë 51 korçere radhazi: Më lirë se shtëpia e të moshuarve

Një çift pensionistësh kanë prenotuar 51 kroçere radhazi, pasi pretendojnë se jeta në det është më e lirë se shtëpia e të moshuarve. Marty dhe Jess Ansen filluan udhëtimin e tyre maratonë qershorin e kaluar kur hipën në Princesha Coral. Në një vit e gjysmë ata i kanë kaluar ditët duke kërcyer, ngrënë, duke bërë […]

Continue Reading

Ushqimet më të mira që duhet të konsumoni gjatë vjeshtës

Ndërkohë që stinët po ndryshojnë, vjeshta sjell arsenalin e saj të produkteve të shijshme. Këto produkte të shëndetshme dhe të preferuara për shumë nga ju, gjenden lehtësisht nëpër ushqimore dhe janë plot me lëndë ushqyese. AgroWeb.org ju fton të mësoni se cilat nga produktet e stinës janë më të mirat! Kungulli Të gjitha varietetet e […]

Continue Reading

Kujdes nëse konsumoni banane me stomakun bosh, shkakton probleme shëndetësore

Bananet janë një frut i gjithanshëm dhe ushqyes që mund të shijohet në mënyra të ndryshme. Ato janë një burim i mirë i vitaminave C dhe B6, kaliumit dhe magnezit dhe mund të përdoren si ëmbëltues natyral në smoothie, petulla dhe pjata të tjera. Por a e dini se konsumimi i tij me stomakun bosh […]

Continue Reading

Shkencëtarët i vendosin datë zhdukjes së Tokës

Një grup shkencëtarësh nga Instituti i Teknologjisë i Massachusetts (MIT), Universiteti i Harvardit, Instituti i Teknologjisë në Kaliforni (Caltech) dhe qendra të tjera studimore kanë zbuluar se si do të jetë fundi i planetit Tokë. Edhe pse është e vërtetë që dihej se dritës së Diellit do t’i vinte fundi dhe, bashkë me të, edhe […]

Continue Reading