Një skiator danez sulmohet nga Ariu në Kodrën e Diellit

Sot rreth orës 10:45, në zonën e Jellakut të Malit Shar, një ari ka sulmuar një turist danez i cili së bashku me një grup skiatorësh kanë marrë pjesë në të ashtuquajturën “free ride” (jashtë pistës për skijim) në afërsi të Kodrës së Diellit. Ariu ka lënduar këmbët e skiatorit duke e kafshuar dhe gërvishtur. […]

Continue Reading

(VIDEO) E ftuar në programin amerikan, Dua Lipa tregon të sharën e preferuar në shqip

Këngëtarja me origjinë shqiptare e ftuar nga Seth Meyers në edicionin e fundit të “Day Drinking” në emisionin Late Night, zbuloi të sharën e saj të preferuar në shqip. “Ta q**** nonën”, thotë Dua Lipa në shqip, ndërsa ia përkthen moderatorit “I’ll f*** your mom”. Mes të qeshurash, Seth përsërit disa herë shprehjen, duke u […]

Continue Reading

Shkoi në Japoni, detaji në veshjen e Dua Lipës irriton fansat e saj

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa ndodhet në Japoni për të promovuar këngën e saj më të fundit dhe për t’u takuar me fansat e saj. Gjatë një shëtitje, ajo takohet me një fotograf japonez i cili i ka kërkuar t’i bëjë disa foto dhe ndërkohë që kanë shkëmbyer disa biseda bashkë. Ajo që ra […]

Continue Reading

​Njerëzit habiten nga emri i vërtetë i Will Smith, u zbulua nga bashkëshortja e tij

Postimi i Jada Pinkett Smith në të cilin ajo i uron datëlindjen Will Smith ka ngritur pikëpyetje në rrjetet sociale. Në fakt, Jada ka përmendur emrin e tij të vërtetë në postim, dhe gjykuar nga reagimet, shumë nuk e dinin se ky ishte emri i tij. Aktori u bë i famshëm në filmin “The Fresh […]

Continue Reading

Karotë dhe xhenxhefil, pija më e mirë anti-inflamatore për imunitetin

Pijet anti-inflamatore, të pasura me antioksidantë, janë shfaqur si aleatë të fuqishëm në mbështetjen e imunitetit dhe kontrollit të peshës. Lëngu i karotës dhe xhenxhefilit shquhet si një eliksir i fuqishëm që mund të kontribuojë ndjeshëm në forcimin e imunitetit dhe humbjen e peshës. E mbushur me antioksidantë, kjo përzierje ofron një nxitje ushqyese që […]

Continue Reading

Çaji shërues i shegës dhe piperit të zi kundër gripit dhe alergjive

Piperi i zi është një erëz që përshkruhet si një ilaç shërues për organizmin. Ai është efikas në trajtimin e një sërë çrregullimesh shëndetësore siç janë problemet me tretjen por edhe për pastrimin e gjakut. Për më tepër, sipas të dhënave të AgroWeb.org, piperi i zi është një erëz që stimulon sistemin imunitar, pjesa më […]

Continue Reading

Bredhi i fundvitit dhe luksi i shfrenuar i Instagramit…

Nga VILMA HOXHA – Dhjetori është muaji i festave, shkëmbimeve të dhuratave dhe i bilanceve për muajt që lamë pas. Çfarë shkoi dhe çfarë nuk shkoi në këto 12 muaj! Por trendi i “kohëve moderne” tashmë mban një emër tjetër. Kush e kush të “shkëlqejë” më shumë në Instagram, një garë e nxehtë se kujt […]

Continue Reading

Rita Ora, dokumentar për Kosovën! Kushtuar kulturës së të rinjve në vendin e saj të lindjes

Rita Ora suksesin e jashtëzakonshëm në muzikë e modë, kërkon ta përsërisë edhe në dokumentar bërje. Tabloidi The Sun shkruan se diva muzikës pop Rita Ora ka nisur punën në realizimin e një dokumentari për kulturën e të rinjve në vendin e saj të lindjes Kosovë. “Jam në mes të xhirimeve të dokumentarit për kulturën […]

Continue Reading

Luiz Ejlli performon kolonën zanore të filmit “Në kuadër të dashurisë” në skenën e “Dancing With The Stars”

Luiz Ejlli ka performuar ekskluizivisht në skenën e “Dancing With The Stars” kolonën zanore të filmit “Në kuadër të dashurisë”, këngën “Pa ty”. Mes emocionesh të shumta, një pjesë e aktorëve të kastit të filmit u ngjitën në skenën e spektaklit. Kjo performancë u plotësua mjaft mirë nga një kërcim surprizë e fitueses së edicionit […]

Continue Reading

Dy pensionistë prenotojnë 51 korçere radhazi: Më lirë se shtëpia e të moshuarve

Një çift pensionistësh kanë prenotuar 51 kroçere radhazi, pasi pretendojnë se jeta në det është më e lirë se shtëpia e të moshuarve. Marty dhe Jess Ansen filluan udhëtimin e tyre maratonë qershorin e kaluar kur hipën në Princesha Coral. Në një vit e gjysmë ata i kanë kaluar ditët duke kërcyer, ngrënë, duke bërë […]

Continue Reading