Arrestohen katër të dyshuar për vrasjen në Malishevë

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj. Sipas tij, është konfiskuar edhe një armë. “Sot rreth orës 13:30 kemi pranuar informatë se një person mashkull i moshës madhore është dërguar në QKMF Malishevë, dyshohet të jetë qëlluar me armë zjarri në fshatin Balincë-Malishevë. Personeli mjekësor ka konstatuar […]

Continue Reading

Fraksioni brenda BDI: Mjaft shpërdorimeve dhe ndikimeve politike në UT

“Sa i përket rrethanave të krijuara në zgjedhjet për Rektor në Universitetin e Tetovës, theksojmë: Konkursi nuk ka më vlefshmëri juridike, veçanërisht pas tërheqjes, akuzave dhe dyshimeve të bazuara të cilat u prezentuan nga 3 kandidatët, të cilët njëzëri u tërhoqën nga gara për Rektor. Komisioni për zgjedhjen e Rektorit dhe të gjitha trupat e […]

Continue Reading

MPB: 181 gjoba në Shkup, 42 për tejkalim të shpejtësisë

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrolle të shtuara në fushën e komunikacionit, me çrrastë janë shqiptuar 181 gjoba. Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 181 gjoba nga të cilat 42 për tejkalim të shpejtësisë, shtatë për drejtim të automjetit pa patentë shoferi, 14 […]

Continue Reading

Policia e Tetovës vazhdon aksionin ndaj automjeteve të ngarkesave

Më datë 06.05.2022, në periudhën nga ora 08:00 deri në ora 12:00, është kryer kontroll aksion ndaj automjeteve të ngarkesave në zonën e SPB-Tetovë. Njëkohësisht, 4 drejtues mjetesh (TE-1 dhe GV-3) janë sanksionuar për drejtimin e mjeteve me parregullsi në pajisjet e frenimit. Ata menjëherë janë përjashtuar nga trafiku. SPB-Tetovë edhe një herë apelon te […]

Continue Reading