Ukraina reagon për sulmin me 40 të vrarë dhe 100 të plagosur në Moskë: Provokim i Putin! Po kryen të njëjtat krime ndaj qytetarëve rusë

Bota Lajme

Drejtoria kryesore e Inteligjencës e ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës teksa reagoi për sulmin me 40 të vrarë në Moskë, e cilësoi ngjarjen si një “provokim nga Putin”.

Në një koment të dhënë për mediat e huaja, zëdhënësi i inteligjencës ushtarake ukrainase Andriy Yusov tha se sulmi mund të jetë organizuar nga vetë Putin.

“Tirani i Kremlinit e filloi karrierën e tij me këtë dhe dëshiron ta përfundojë atë me të njëjtat krime kundër qytetarëve të tij”– u shpreh ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *