Masakra në Moskë, reagon BE: Jemi të shokuar, dënojmë çdo sulm kundër civilëve!

Bota Lajme

Bashkimi Evropian është i tronditur dhe i tmerruar nga raportet e një sulmi terrorist në Bashkinë Crocus në Moskë, tha Peter Stano, zëdhënësi kryesor për çështjet e jashtme të BE-së, në një postim në rrjetin social X.

“BE dënon çdo sulm kundër civilëve. Mendimet tona janë me të gjithë ata qytetarë rusë të prekur”, tha Stano.

Sipas të dhënave paraprake, 40 persona u vranë dhe më shumë se 100 u plagosën si rezultat i të shtënave masive në Bashkinë Crocus në rajonin e Moskës, njoftoi Shërbimi Federal i Sigurisë së Rusisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *