Mot me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut

Lajme Maqedoni

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut, në disa vende më të dendura, veçanërisht gjatë natës. Do të fryjë erë deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në viset lindore erë e përforcuar nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval nga 4 deri 10, ndërsa ajo maksimale nga 12 deri 18 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *