Nga një pikë për Strugën dhe Shkendijën në derbin e xhiros së njëzet të LPFM

Lajme Maqedoni

 Baraz 2:2 përfundoi derbi i ndeshjes së xhiross së njëzet në Ligën e parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut, të luajtur sot pasdite në Strugë mes ekipit vendor dhe Shkupit.

Bunjamin Shanabi me minutln 54 dhe Marjan Radeski në minutën 68 shënuan për struganët, për çairasit në listën e shënuesve hynë Emanuel Groner dhe Abdul Ruatubaje në minutat 66 dhe 74.

Takimet e tjera nga kjo xhiro luhen nesër:
Brera Strumica – Makedonija GJP
Shkendija – Gostivari
Tikveshi – Rabotniçki
Vardari – Bregallnica
Voska – Sileksi.

Shkupi me 42 dhe Struga me 41 pikë janë në dy pozitat e para në tabelën e Ligë së parë. ab/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *