Qyteti kufitar i Rusisë, Belogorod, goditet nga një sulm me raketa

Bota Lajme

Guvernatori rajonal rus Vyacheslav Gladkov tha se pesë persona janë vrarë, duke përfshirë një fëmijë dhe 18 janë  plagosur.

Qyteti rus i Belgorod, i cili shtrihet rreth 40 kilometra nga kufiri me Ukrainën, thuhet se është goditur nga një sulm ajror. Mediat shtetërore raportuan se një qendër tregtare ishte goditur në jugperëndim të qytetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *