Irani mohon: Nuk i vramë ne ushtarët amerikanë! Biden: Do të hakmerremi

Bota Lajme

“Nuk ishim ne”, Irani mohoi përfshirjen në sulmin me dron në Jordani që vrau tre ushtarë amerikanë e plagosi dhjetëra të tjerë.

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden dhe Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar David Cameron fajësuan menjëherë grupet e mbështetura nga republika islamike për sulmin e së dielës pranë kufirit me Sirinë.

“Siç e kemi thënë qartë edhe më parë, grupet e rezistencës në rajon po i përgjigjen krimeve të luftës dhe gjenocidit të regjimit sionist që vret fëmijë. Ata nuk marrin urdhra nga Republika Islamike e Iranit”, deklaroi ministria e Jashtme iraniane përmes zëdhënësit Nasser Kanaani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *