Përleshje të ashpra mes trupave izraelite dhe militantëve palestinezë

Bota Lajme

Forcat izraelite zhvilluan luftime të ashpra të mërkurën pranë spitalit kryesor të qytetit të dytë më të madh të Gazës.

Mjekët thonë se qindra pacientë dhe mijëra të zhvendosur janë bllokuar nga luftimet.

Izraeli i ka urdhëruar banorët që të largohen nga qendra e qytetit Khan Younis, ku ndodhet edhe spitali Nasser dhe dy objekte më të vogla mjekësore, ndërsa vazhdon ofensivën tremujore kundër Hamasit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *