“Një tjetër spital nën sulm në Gaza”, mjekët: S’mund të realizonim operacionet, katastrofë

Bota Lajme

Shoqëria Palestineze e Gjysmëhënës së Kuqe raporton se spitali Baptist al Ahli është nën “sulm të dhunshëm”.

Grupi thotë se ekipet e tij janë “të paaftë për të lëvizur” dhe nuk mund të arrijnë njerëzit e lënduar, sipas Sky News, ndërsa thekson se nuk mund t’i verifikojë këto pretendime.

Një ditë më parë forcat izraelite bastisën spitalin Al Shifa, më i madhi i Gazës dhe trupat e tij janë ende duke përfshirë sot godinën, sipas tyre.

Izraeli pretendon se al Shifa përdoret nga Hamasi për të drejtuar operacione ushtarake, gjë që grupi militant e mohon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *