Mexhiti i bëri thirrje Taravarit që të dëgjojë zërin e elektoratit

Lajme Maqedoni

Ali Ahmeti dhe BDI janë në gjendje të japin gjithçka vetëm e vetëm të mbijetojnë politikisht. Këto ishin fjalët e kreut të Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti, i pyetur për spekulimet e fundit se kreut të ASH-së Arben Taravari i është ofruar posti i kryeministrit teknik. Sipas Mexhitit, kjo ofertë nuk të ishte për t’u habitur duke pasur parasysh siç thotë, edhe tentimet për të rikthyer Gruevskin në Maqedoni.

“Këtë nuk e shoh ndryshe, ku z.Ahmeti dhe BDI janë në gjendje gjithçka të japin vetëm për të mbijetuar politikisht. Kur janë në gjendje të bashkëpunojnë dhe shpresën ta shohin te Gruevski, nuk më habitin aspak këto akrobacione tjera politike”, tha Izet Mexhiti – Kryetar i LD-së.

E kur jemi te Aleanca për Shqiptarët, Mexhiti i bëri thirrje Taravarit që të dëgjojë zërin e elektoratit, i cili sipas tij është kundër BDI-së dhe është pro bashkimit me opozitën shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *