Topi i Artë 2023/ Çmimi “Yashin” për portierin më të mirë, e fiton Kampioni i Botës

Lajme Sport

Emiliano Martinez, portieri kampion Bote me Argjentinën triumfoi në çmimin “Yashin”, si portieri më i mire i vitit.

Numri një i Aston Villa-s u shpreh shumë i lumtur pas çmimit dhe falenderoj të gjithë bashkëlojtarët e tij.

“Një surprizë e madhe, këto janë ëndrrat që i kam ndjekur që në fëmijëri, sot bëhet realitet. Pa shokët e mi të skuadrës, te Aston Villa dhe te Argjentina asgjë nga këto nuk do të ishte e mundur”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *