Rriten Çmimet,barazohet çmimi i naftës dhe benzinës në Maqedoni

Lajme Maqedoni

Pas mesnate, nafta do të shtrenjtohet për dy denarë, përcjell TV21. Nga KRRE njoftojnë se edhe benzina dhe vaji ekstra i lehtëdo të shtrenjtohet për 1,5 denarë.

Çmimet sipas vendimit të fundit:

Nafta – 84 den/l

Benzina BS-98 – 84 den/l
Benzina BS-95 – 81,5 den/l

Vaji ekstra i lehtë – 82,5 den/l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *