Mickoski takohet me Viktor Orban, në fokus miqësia mes dy vendeve dhe dy partive

Lajme Maqedoni

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski sot ka realiziuar një takim me kryeministrin e Hungarisë, Viktor Urban, në Budapest.

Gjatë takimit janë konstatuar marrëdhëniet e mira mes dy partive asaj VMRO-DPMNE deh partisë së z.Orban, FIDESH dhe është biseduar për realizimin e qëllimeve strategjike të Maqedonisë. Hristian Mickoski është falënderuar për përkrahjen e Hungarisë që I jep Maqedonisë së Veriut dhe kjo është treguesi për miqësinë e mirë mes dy vendeve.
.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *