Izraeli mohon të ketë informacion për sulmin në spitalin e Gazës

Bota Lajme

Forcat e Armatosura izraelite kanë reaguar menjëherë mbi raportimet për bombardimin e një spitali në Gaza. IDF tha se nuk ka asnjë detajë dhe se do të hetojë për këtë sulm.

Ushtria izraelite nuk konfirmon dhe as mohon ende njoftimet që vijnë nga pala palestineze, konkretisht nga Ministria e Shëndetësisë, e cila kontrollohet nga Hamasi.

Jozyrtarisht, megjithatë, burimet izraelite ia atribuojnë bombardimin një spitali në Gaza një rakete të hedhur nga Gaza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *