Shtrenjtohet çmimi i naftës, lirohet çmimi i benzinës

Lajme Maqedoni

Çmimi i naftës pas mesnate do të rritet për 1 denarë, përcjell TV21. Për një denarë do të rritet edhe çmimi i vajit ekstra të lehtë, respektivisht një litër do të shitet për 81 denarë. Një litër naftë do të kushtojë 82,00 denarë. Çmimi i benzinës BS-98 është ulur për gjysmë denari dhe nga mesnata do të shitet për 82,5 denarë për litër. Çmimi i benzinës BS-95 do të lirohet për 1 denarëm një litër do të shitet për 80 denarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *