(FOTO) Zaev takon mikun e tij Aleksis Cipras në Strumicë

Lajme Maqedoni

Mirseardhje në Strumnicë për Aleksis Cipras, i cili sot ishte mysafir I ish kryeministrit Zoran Zaev.

“Kujtojm përpjekjet tona të përbashketa dhe kontributin për paqën dhe stabilitetin në Ballkan dhe folim për sfidat me të cilët ballafaqohet rajoni. Ëeshte nderë I vecantë që miqësia mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë dhe miqësia ime me Aleksis kalonë në vlera të prherëshme@, shkruan në Facebook, ish kryeministri Zoran Zaev”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *