Vijon aksioni në veri, policët shpërndajnë ushqime për banorët e Banjskës

Bota Lajme

Aksioni policor në veri të Kosovës po vijon edhe këtë të martë, ndërkohë që janë në kërkim sulmuesit e tjerë që qëlluan drejt policisë të dielën, duke lënë të vdekur efektivin Afrim Bunjaku.

Po ashtu, vazhdojnë kontrollet në banesat dhe vendqëndrimet e autorëve, ku po mblidhen prova në funksion të hetimet.

Ndërkohë që operacioni vijon, banorëve u është kërkuar të mos dalin nga shtëpitë. Si rrjedhojë, policët kanë shpërndarë ushqime në shtëpitë e Banjskës.

Një ditë më parë, Policia e Kosovës tregoi armatimet dhe provat që u gjetën në disa shtëpi dhe makinë, përfshirë e mjetin e nënkryetarit të Listës Serbe Millan Radojçiç, që sipas autoriteteve është i lidhur drejtpërdrejt me sulmin.

Policia gjeti një sasi të madhe armatimesh, tre makina si të KFOR-it, mbi 20 makina dhe një autoblindë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *