Pamje nga dërgimi në gjykatë i dy sulmuesve serbë të arrestuar

Bota Lajme

Dy serbët të cilët dyshohen për terrorizëm janë dërguar sot në objektin e Gjykatës Themelore në Prishtinë, ku do të mbahet seanca për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit.

Mbrëmë Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën paraburgimit për të arrestuarin Vlladimir Toniq, i dyshuar për vepra të rënda kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *