Rashiq ngushëllon familjen Bunjaku, kërkon dënim për kriminelët

Bota Lajme

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq i ka shprehur ngushëllime përmes një telegrami familje Bunjkau për humbjen e më të dashurit të tyre.

“Me keqardhje dhe dhimbje të thellë mësuam lajmin për ndarjen nga jeta të familjarit tuaj, Afrim Bunjaku, pjesëtar i Policisë së Kosovës, i cili humbi jetën në mënyrë tragjike nga një grup kriminel në hyrje të fshatit Banjskë të Zveçanit. Duke marrë pjesë në dhimbjen tuaj, ne ju shprehim ngushëllimet tona më të sinqerta për humbjen e familjarit tuaj. Shpresoj që fjalët e simpatisë nga shumë njerëz do të jenë një ngushëllim për ju gjatë këtyre ditëve të vështira”, thuhet në telegram.

Rashiq ka thënë se kjo ngjarje e tmerrshme është një humbje e madhe për të gjithë komunitetin e Kosovës dhe një dhimbje e pambaruar për familjen.

“Humbja e tij është një dëshmi e tmerrshme se sfidat e sigurisë që ndodhen ende para nesh nuk janë të lehta dhe kërkojnë bashkëpunim të ngushtë ndërkombëtar dhe përkushtim të vazhdueshëm nga të gjithë qytetarët. Ne dënojmë këtë akt barbar dhe kërkojmë dënimin e merituar për kriminelët që ndodhen pas kësaj ngjarjeje të tmerrshme. Ai do të kujtohet si një shembull i devotshmërisë ndaj vendit dhe kontributit të jashtëzakonshëm ndaj sigurisë publike”, thuhet në telegam.

Sipas tij, Ministria për Komunitete dhe Kthim do të jetë e vendosur të vazhdoi të punoi për të siguruar që Kosova të jetë një vend i sigurt dhe paqësor për të gjithë qytetarët e saj.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *