Israeli i reagon Borellit: Nuk është dënim pa përmendur autorët në Beograd

Bota Lajme

Gazetari për çështje evropiane dhe të NATO-s, Stephan Israel, ka kritikuar përfaqësuesin e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri Josep Borrell rreth reagimit të tij për sulmin terroristë në veri të Republikës së Kosovës.

“Një dënim pa përmendur autorët dhe përgjegjësit në Beograd nuk është dënim”, ka shkruar ai në platformën ‘X’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *