Osmani pas takimit me Blinken: Lidhja me SHBA-të është ekzistenciale

Bota Lajme

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sekretarin e SHBA-së, Antony Blinken, ku kanë biseduar për të ardhmen euroatlantike të Kosovës.

 

“Diskutim i rëndësishëm me Sekretarin Blinken për të ardhmen euroatlantike të Kosovës, fuqizimin ndërkombëtar të vendit tonë, stabilitetin në rajon, si dhe rëndësinë e bashkërendimit me aleatët”, ka shkruar Osmani në Facebook.

Tutje Osmani ka thënë se lidhja me SHBA-të është ekzistenciale dhe e pashkëputshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *