Shpërthime pranë Moskës dhe selisë ushtarake ruse

Bota Lajme

Shpërthime janë raportuar në tre zona të Rusisë.

Sulmet ndodhën pranë Moskës, rajonit jugor të Rostovit, pranë selisë së komandës së qarkut ushtarak jugor të Rusisë – dhe rajonit Bryansk, sipas agjencisë së lajmeve RIA.

Tre ndërtesa u dëmtuan në qytetin e Rostov-on-Don dhe një person u plagos kur një nga dronët u rrëzua në zonën e qendrës së qytetit, tha agjencia shtetërore e lajmeve Tass.

Qyteti është shtëpia e komandës së qarkut ushtarak jugor rus.

Në Bryansk, mbeturinat nga një nga dy dronët e shkatërruar thyen xhamat e një ndërtese të stacionit hekurudhor dhe dëmtuan makinat aty pranë, raportoi agjencia e lajmeve Interfax.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *