Estonia mbështet Kosovën për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare

Bota Lajme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me kryeministren e Estonisë, Kaja Kallas, gjatë kohës që po mbahen punimet e Samitit të Partneritetit për Qeverisje të Hapur (OGP).

Kryeministri Kurti ka thënë se me kryeministren Kallas kanë biseduar për situatën politike në vend dhe e rajon.

“Tani në takim me Kryeministren e Estonisë, Kaja Kallas, gjatë kohës që po mbahen punimet e Samitit të Partneritetit për Qeverisje të Hapur (OGP). Biseduam për situatën politike në vend, në rajon dhe kontributin që shteti ynë mund të jap si anëtar në OGP”, ka shkruar kryeministri Kurti në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *