Guardiola shpallet trajneri i vitit

Lajme Sport

Pep Guardiola i Manchester Cityt është shpallur trajneri i vitit nga UEFA.

Trajneri 52-vjeçar spanjoll fitoi konkurrencën me Simone Inzaghin e Interit dhe Luciano Spallettin e Napolit.

Skuadra e Guardiolës fitoi Premier LIgën, Kupën FA dhe Ligën e Kmapionëve sezonin e kaluar., transmeton.

Çmimi u shpall gjatë shortit të fazës së grupeve të Ligës së Kmapionëve 2023/24 në Monako.

Rezultati i votimit

1 Josep Guardiola (Manchester City)

2 Luciano Spalletti (Napoli)

3 Simone Inzaghi (Inter)

4 Roberto De Zerbi (Brighton)

5 Mikel Arteta (Arsenal)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *