Incidenti me flamurin serb në koncert, Rita Ora i drejtohet atyre që e kritikuan me një video

Bota Lajme

Incidenti që ndodhi në koncertin e Rita Orës në Hungari, ku mori një flamur serb nga një fans, është komentuar gjatë këto ditët e fundit.

Të shumtë ishin ata që e kritikuan dhe e sulmuan, por këngëtarja doli me një reagim për mediat kosovare, ku shprehet se nuk e ka ditur se cilit shtet i përkiste ai flamur dhe se ajo është një shqiptare krenare e Kosovës. Sipas saj ajo nuk kishte asnjë qëllim të mërziste dikë apo të tregonte mosrespektim ndaj popullit shqiptar.

Së fundmi Rita ka publikuar një video në Instastory, ku shihet Mbreti Charls i cili flet për ikonat e Shqipërisë, duke përmendur Nënë Terezën dhe Rita Orën.

Me këtë video, qëllimi i këngëtares me siguri ka qenë të mbyllë gojën e kritikuesve dhe t’i tregojë se ajo është krenare që është shqiptare!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *