Pamje/ Zjarr me përmasa gjigante në Pilur të Himarës, rrezikohen banesat

Bota Lajme

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë ditën e djeshme, por dhe vijon të jetë aktiv edhe ditën e sotme në fshatin Pilur të bashkisë së Himarës.

Zjarri ka rrezikuar banesat duke ju afruar shumë afër. Janë djegur dhe vijojnë të digjen rreth 70 hektarë me kullota.

Ndërkohë në terren ndodhen zjarrëfikësit e Himarës të ndihmuar dhe nga një helikopter, po ashtu ditën e sotme kanë ardhur në ndihmë edhe 40 ushtar të FA.

Situata vijon të jetë e rënduar pasi zjarri i ndihmuar dhe nga era përparon në të gjithë zonën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *