Shpërthen bidoni me benzinë teksa po lundronin me skaf në Himarë, pësojnë djegie katër pushuesit nga Kosova

Bota Lajme

Një bidon me benzinë ka shpërthyer në skafin ku po lundronin disa pushues nga Kosova.

Ngjarja ndodhi rreth orës 17:30, në zonën e Drimadhës, Himarë, në skafin e një kompanie turistike, që sapo kishte dalë në det nga korridori ujor i miratuar.

Shpërthimi dyshohet se ndodhi si pasojë e vakumit dhe nxehtësisë, ndërsa bidon mbante 28 litra benzinë.

Nga sprucimi i benzinës kanë pësuar djegie të lehta A. K., 24 vjeç, A. H., 24 vjeç, L. S. 24 vjeç dhe M. K., 21 vjeçe, të katërt nga Kosova, si dhe drejtuesi i skafit, 32-vjeçari N. L., 32 vjeç, banues në Vlorë.

Sipas policisë të pestë këta persona kanë marrë ndihmën e parë mjekësore dhe më pas janë larguar pasi dëmtimet ishin të lehta.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe në drejtimin e Prokurorisë vijon punën për dokumentimin e plotë ligjor të shkakut të përfshirjes nga zjarri, të mjetit turistik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *