Fotot/ Nuset VIP që guxuan dhe hoqën dorë nga fustanet e bardha tradicionale

Lajme Showbiz

Një nuse e veshur me një fustan të bardhë është ndoshta gjëja e parë që shumë prej nesh mendojnë kur dëgjojmë fjalën “dasmë”.

Por jo të gjitha nuset, duke përfshirë edhe të famshmit, ëndërrojnë të veshin fustane tradicionale nusërie. Disa nuse i shtyjnë kufijtë e modës së dasmave dhe zgjedhin ngjyra të ndezura dhe prerje të rrezikshme për ditën e tyre të madhe.

Bright Side zgjodhi 12 vajza të famshme të cilat guxuan dhe nuk u veshën me të bardha në e tyre të ditën e madhe.

Kur Chlow Sevigny ndau një foto nga dasma e saj sekrete, ajo mahniti fansat e saj me zgjedhjet e saj jo standarde. Për ceremoninë e saj martesore, nusja e famshme ka zgjedhur një fustan të zi mjaft të thjeshtë. Ajo e kombinoi look-un e saj me geta të zeza, çizme të zeza dhe një vello të bardhë nusërie.

Kristen Bell shkoi edhe më tej me anashkalimin e fustanit dhe ngjyrën e bardhë në dasmën e saj me Dax Shepard. Për ditën e madhe ajo zgjodhi një bluzë të zezë me pantallona të zeza. Një gjerdan i madh shtoi pak shkëlqim dhe krijoi një pamje festive në veshjen e saj.

Fustani i nusërisë së Lily Allen me siguri kishte një atmosferë vintage. Një fustan i shkurtër me dy krahë me kopsa të mëdhenj të zinj dukej si një veshje e viteve ’50 ose ’60. Nusja mbante gjithashtu një vello me një buqetë me trëndafila shumëngjyrësh

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *