Policia greke, tifozët e Dinamo Zagrebit kishin bashkëpunëtorë tifozë grekë

Bota Lajme

Për incidentin e djeshëm mes tifozëve të AEK dhe Dinamo Zagreb në Athinë në të cilin një person ishte vrarë, ndërsa tetë persona janë lënduar, nga policia greke përmes një kumtese sqaruan se një grup prej rreth 100-120 tifozë të klubit kroat, bashkë me tifozë grekë – bashkëpunëtorë kishin mbërritur në afërsi të stadiumit të ekipit të Athinës, ku ishin mbështetësit e AEK, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *