Aksident i rëndë mes dy veturave në Kroaci, tre të vdekur dhe dy të lënduar

Bota Lajme

Mbrëmë rreth orës 22:45 ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku mes dy veturave në Kroaci, raporton 

Sipas njoftimit të policisë kroate, tre persona kanë mbetur të vdekur, teksa dy të tjerë janë dërguar në spital për tretman mjekësor. Gjendja e tyre është në rrezik për jetën.

Siç mësohet jozyrtarisht, njëra veturë ishte me targa të huaja, ndërsa tjetra kroate. Dy të huaj dhe një shtetas kroat janë në mesin e të vdekurve.

Në vendngjarje kanë dalë zjarrfikësit dhe disa ambulanca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *