Mastersi i Budapestit: Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale

Sport

Kampionia olimpike triumfoi në çerekfinale ndaj gjermanes Mascha Ballhaus në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Kësisoj, Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale dhe është pranë sigurimit të medaljes së parë të ekipit të Kosovës në këtë garë.

Sot garoi edhe Nora Gjakova, por e cila u eliminua në raundin e dytë, pasi e kaloi me sukses të parin./www.presklub.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *