“Adidas” dhe Mançester junajted kanë nënshkruar kontratë me vlerë mbi një miliard euro

Lajme Sport

Gjiganti anglez i futbollit Mançester junajted nënshkroi sot kontratë me “Adidas” në vlerë prej 900 milionë funte (1,048) miliardë euro, duke e rinovuar bashkëpunimin me prodhuesin gjerman të pajisjeve sportive edhe për dhjetë vjet.

“Adidas” është sponsori zyrtar i Junajted që nga sezoni 2015/16, pasi 23 vitet e mëparshme ishte “Najk”, ndërsa kontrata e nënshkruar nga klubi anglez në atë kohë arrinte në 750 milionë funte, që ishte një rekord në atë kohë.

“Kontrata e re rrit fokusin në ekipin e femrave të Mançester junajted që nga riformimi i tij në 2018”, theksoi klubi anglez në kumtesën e përbashkët me “Adidas”.

Kontrata e re me “Adidas” është e vlefshme deri në qershor 2025.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *