Ahmeti pret që edhe ASH të del nga Qeveria

Lajme Maqedoni

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti pasi njoftoi se funksionarët dhe ministrat e BDI-së kanë nënshkruar dorëheqjen, e cila do të hyjë në fuqi pasi që VMRO-DPMNE të votojë ndryshimet kushtetuese, tha se pret që që njëjtën gjë ta bëjnë edhe partnerët shqiptar të koalicionit, respektivisht Aleanca për Shqiptarët.

“Pres që një reagim të tillë ta bëjnë edhe partnerët që i kemi në koalicion shqiptar dhe unë mendoj që nuk jemi të vetëm në rrugëtimin drejt anëtarësimit të vendit në BE”, tha mes tjerash Ahmeti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *