Sot dita më e nxehtë e korrikut, temperaturat deri në 42 gradë Celsius

Lajme Maqedoni

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me pak vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 15 deri në 24, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 36 deri në 42 gradë Celsius. UV=10

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla dhe me erë mesatare, herë pas here të fortë nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 40 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *