Bayern Munich ka gati ofertën e tretë për Harry Kane

Lajme Sport

Bayern Munich raportohet se do të paraqesë një ofertë të tretë për Harry Kane, ndërsa ata vazhdojnë përpjekjet e tyre të pandërprera për të nënshkruar me sulmuesin.

Kapiteni i Anglisë duket se do të largohet nga Londra Veriore këtë verë me vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij aktuale.

Afati aktual i transferimeve përfaqëson shansin e fundit të Spurs për të siguruar një tarifë të konsiderueshme nga shitja e Kane.

Deri më tani, kryetari i klubit Daniel Levy ka shtruar kërkesa të mëdha për të, diçka që tashmë ka bërë që Manchester United të dalë jashtë garës.

Bayern Munich është gjithashtu pretendent për nënshkrimin e tij këtë verë dhe tashmë ka paraqitur disa oferta.

Të dyja janë refuzuar nga Spurs, por kjo nuk duket se i ka dekurajuar gjigantët gjermanë. Sipas The Times, Bayern do të paraqesë një ofertë të tretë për shërbimet e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *