Tensione ne Kuvendin e Kosovës, deputetët sulmojne kryeministrin Kurti

Rajoni

Ka eskaluar situata në Kuvendin e Kosovës në momentin kur kryeministri Albin Kurti ishte duke mbajtur fjalim.Partitë opozitare gjatë tërë kohës e kundërshtonin kryeministrin Kurti duke e quajtur “rrenc”.

Në një moment deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku e ka gjuajtur me ujë Kurtin dhe në ato momente kanë ndërhyrë ministrat e kabinetit qeveritar, dhe pastaj ka eskaluar situata.Situata ka esklauar deri në përleshje fizike mes ministrave dhe deputetëve opozitarë. Në ato momente është dëgjuar ministrja Albulena Haxhiu e cila i thotë deputetit Lushtaku “a je normal”

Pastaj ka filluar përleshja fizike, dhe dëgjohen fjalët e një deputeti “nalu breh nalu”. Në atë moment ka hyrë policia me kërkesë të kryetarit të Kuvendit ,Glauk Konjufca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *