Përmirësohet moti, temperatura maksimale deri 34 gradë

Lajme Maqedoni

Moti sot do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit përkohësisht erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të jostabilitetit të shkurtër. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 21 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 26 deri në 34 gradë. UV-8.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *