BBC raporton se rusët po i braktisin objektet publike në Moskë derisa Wagner po avancon

Bota Lajme

Shërbimi i BBC-së në Moskë raporton se qytetarët rusë janë duke braktisur objektet publike, pasi Wagner po avancon drejt Moskës, transmeton Presklub.mk

BBC shkruan se janë evakuuar muzetë në afërsi të Kremlinit.

The Guardian teksa citon BBC-në, shkruan se gjatë orëve të fundit  ka pasur raportime për evakuimin e Galerisë Tretyakov, Muzeut Pushkin dhe Shtëpisë së Kulturës GES-2.

Qendra tregtare Mega Belaya Dacha dhe qendra tregtare Kvartal u evakuuan gjithashtu në Moskë, shkruan BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *