Postimi I Lajçak: “Me Ahmetin folem gjatë për situatën në veri të Kosovës”

Lajme Maqedoni

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian (BE) për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i cili po merr pjesë në Forumin e Prespës, për mes një postimi në Twitter ka thënë se ka pasur një bisedë të gjatë me Ali Ahmetin, kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim.

“Folëm për situatën në veri të Kosovës dhe nevojën urgjente për hapa për uljen e tensioneve në përputhje me kërkesat SHBA-së dhe BE-së”, ka shkruar Lajçak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *