Konjufca pas sulmit të gazetarëve: Nëse BE e toleron këtë agresion të Serbisë, dialog s’ka kuptim

Lajme Maqedoni

Konjufca pas sulmit të gazetarëve: Nëse BE e toleron këtë agresion të Serbisë, dialog s’ka kuptim

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka dalë me një reagim të ri, pas sulmit të gazetarëve që po raportonin sot në Leposaviq dhe rrahjes brutale të kameramanit të RTK-së nga prostesues serbë.

Konjufca e ka dënuar ashpër këtë sulm, të cilin e sheh si vazhdimësi e orkestrimit të bandave kriminale nga Beogradi, për ta destabilizuar Kosovën.

Kryeparlamentari ka kërkuar nga ndërkombëtarët që të shkojnë presionin ndaj Serbisë, e cila, sipas tij, është shkaktarja e tensioneve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *