Presidentja sllovene Natasha Pirc Musar viziton Maqedoninë e Veriut

Lajme

Presidentja Pirc Musar do të pritet me nderime më të larta shtetërore dhe ushtarake në një ceremoni zyrtare në Kabibetin e presidentit, e cila do të pasohet nga takimi kokë më kokë i presidentëve Pendarovski dhe Pirc Musar dhe një takim plenar i delegacioneve të Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë.

Në kuadër të vizitës, siç njoftojnë nga Kabinbeti i Pendarovskit, në kishën “Shën Spasi” në Shkup, dy presidentët do të vendosin kurora lulesh te varri i Goce Dellçevit.

Përveç me Pendarovskin, presidentja sllovene do të realizojë edhe takime tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *