Krerët e shtetit bëjnë homazhe te kompleksi memorial ‘Adem Jashari’

Bota Lajme

Krerët më të lartë të shtetit, presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari, Glauk Konjufca kanë bërë homazhe te Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, për nder të 24 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Pas homazheve te varri i presidentit Ibrahim Rugova, te ai i veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem Demaçi dhe në Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, në orën 11:00, krerët e shtetit do të bëjnë nderim edhe te Pllaka Përkujtimore për ushtarët e NATO-s

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *