Mickoski: Pushteti po bie, Kovacevski nuk do jetë më kryeministër dhe BDI shkon në opozitë

Lajme Maqedoni

‘LSDM-ja, nuk gjen mënyrë për ti treguar anëtarësisë se e humbin pushtetin’, deklaroi Mickovski nga tribuna e VMRO-DPMNE-së në Ohër.

Sipas tij, LSDM-ja gënjen se kam pranuar ndryshimet kushtetuese për të fshehur dy gjëra shumë të rëndësishme nga takimi I liderëve, njëra është se: Kovacevski shumë shpejt nuk do jetë kryeministër ndërsa BDI-ja pas 20 viteve shkon në opozitë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *